Text Size

Sanatorium Elektron

 

Elvita NZOZ Sanatorium Uzdrowiskowe Elektron jest częścią spółek medycznych PŚZ i PZ Elvita-Jaworzno III Sp. z o.o. Sanatorium znajduje się w Ustroniu, mieście słynącym z unikalnego mikroklimatu jak również ze swoich solanek. Nie bez znaczenia dla komfortu pobytu kuracjuszy jest fakt, że Ustroń posiada bardzo dobrą infrastrukturę rekreacyjną.

W mieście  odbywa się wiele imprez o charakterze kulturalnym czy rozrywkowym. Miasto posiada między innymi całoroczny wyciąg na górę Czantoria, tor saneczkowy, park linowy, unikalny Leśny Park Niespodzianek.

Sanatorium Elektron oddaje do dyspozycji gości 73 pokoje jedno, dwu i więcej osobowych, z pełnym węzłem sanitarnym, wyposażonych w ręczniki i odbiorniki telewizyjne. Większość pokoi posiada balkony, a z okien widok rozpościera się na pasmo Beskidu Śląskiego. Dla urozmaicenia pobytu kuracjuszy w sanatorium czynna jest  kawiarnia, w budynku znajduje się salon fryzjerski oraz bezpłatny dostęp do wifi (hol recepcji). 

Specjalizujemy się w leczeniu i rehabilitacji schorzeń narządów ruchu, chorób reumatycznych, schorzeń kręgosłupa i stawów, chorób dróg oddechowych, rehabilitacji kobiet po mastektomii oraz rehabilitacji kardiologicznej po zawale mięśnia sercowego. 

Realizujemy zabiegi z zakresu: kinezyterapii, balneoterapii, fizykoterapii, hydroterapii oraz masaży. zobacz

Wszystkie zabiegi wykonywane są na miejscu, bez konieczności wychodzenia na zewnątrz budynku.

O zdrowie pacjentów dba personel medyczny, składający się z lekarzy specjalistów zakresu rehabilitacji, medycyny fizykalnej, balneologii, kardiologii i chorób wewnętrznych jak również zespół pielęgniarski i pracowników zakładu rehabilitacji. Kuracjusze mają także dostęp do opieki psychologicznej, porad dietetyka.

 W roku 2012, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego, zakład rehabilitacji zaopatrzony został w nowoczesny sprzęt medyczny do terapii wodą, terapii indywidualnej, a także elektroterapii i światłolecznictwa.